Saunový svet

13:00 – 21:00
Pondelok, Streda, Piatok
10:00 – 21:00
Sobota a Sviatky
od 11 Eur

Objavte Saunový svet Thermalpark Dunajská Streda, kde vám ponúkame vysokú kvalitu služieb v atraktívnom prostredí s najmodernejším technickým vybavením.  V troch saunách (fínska, infra a bio), parnej a soľnej kabíne, jacuzzi, ochladzovacom bazéne a zážitkových sprchách objavíte silu regenerácie a prežijete dokonalý zážitok z uvoľnenia.

Saunový Svet Thermalparku je bezplavková zóna. Vstup je povolený od 16 rokov!

5 dôvodov prečo pravidelne saunovať
  • Detoxikácia organizmu – teplo otvára póry kože a odvádza škodlivé látky.
  • Zlepšenie krvného obehu.
  • Zvýšenie odolnosti organizmu proti nachladeniu.
  • Blahodarné kozmetické účinky na pokožku – pri pravidelnom saunovaní sa koža spevňuje a uzdravuje.
  • Celoročná možnosť, ako urobiť niečo pre svoje zdravie – obzvlášť vhodné sú zimné mesiace, kedy telo trpí nedostatkom tepla.
Fínska sauna

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C.

Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, kedy dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má podstatný kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

Účinky: relaxácia, regenerácia, posilnenie imunitného systému, celková fyzická a psychická úľava.

Biosauna

Biosauna alebo aromatická sauna je kombinácia fínskej a parnej sauny.  Biosauna je určená najmä pre ľudí, ktorí zle znášajú teploty v klasickej saune, alebo tým ktorým nevyhovuje vysoká vlhkosť štandardných parných sáun. Hlavný rozdiel oproti fínskej sauny je ten, že biosauna sa vyhrieva na nižšiu teplotu ako fínska sauna, ale má vyššiu relatívnu vlhkosť vzduchu. Práve touto hodnotou vlhkosti sa biosauna podobá miernejšej parnej saune.

Účinky: uvoľnenie svalstva a psychiky, prekrvenie pokožky, detoxikácia, regulácia krvného obehu, pozitívny vplyv na horné dýchacie cesty.

Vedeli ste?


Plavky nie sú vyrobené z prírodných, ale umelých materiálov. Väčšina z nich je navrhnutá tak, aby zvládali štandardné letné teploty, maximálne však do 50 °C. Nad touto teplotou sa z umelých plaviek vylučujú veľmi škodlivé látky. Keďže v saune sa človeku rozšíria póry, tieto látky putujú priamo do tela. Nezasahujú však len človeka v plavkách. Ostávajú aj na sedadlách a rozptyľujú sa vzduchom.

Infrasauna

Infračervená prehrievacia tepelná kabína je jedným z alternatívnych druhov potných kúpeľov. Ide o moderný spôsob saunovania, kde sa využívajú infračervené lúče, ktoré vytvoria v kabíne ideálnu teplotu pre príjemný relax. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35-55°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25-30 minút. Hlavným rozdielom oproti inej saune je v tom, že infračervené lúče prenikajú hlboko do tkanív. Potenie je intenzívnejšie a nedochádza k nadmernému ohrevu povrchových vrstiev kože teplým vzduchom. Vďaka tomu sa rozpúšťajú a potením vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Stúpa spotreba telesnej energie a nastáva odbúravame tuku. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť pravidelným niekoľkonásobným využitím infrakabíny pri chudnutí a problémoch s celulitídou.

Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu a lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infračervené hĺbkové teplo je osvedčené pri liečbe reumy, artrózy, artritídy, kožných ochorení, znižuje problémy so srdcom a krvným tlakom. Po takomto saunovaní sa človek cíti ako znovuzrodený a dokonale oddýchnutý.Infrasauna dokáže uviesť telo i dušu do harmonického, rovnovážneho stavu.

Účinky: regulácia krvného obehu , posilňovanie kardiovaskulárného a imunitného systému, detoxikácia, zmiernenie stresu a únavy, odtránenie celulitídy.

Parná sauna

Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje max. 60 °C, je jej nižšia záťaž na organizmus. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení cievnych stien, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

Účinky: prevencia proti oslabeniu organizmu a chorobám, prekrvenie, prečistenie a spevňovanie pokožky, detoxikácia.ň

Soľná kabína

Soľná kabína s konštantnou teplotou a relatívnou vlhkosťou nasýteného vzduchu pomáha čisteniu priedušiek, znižuje zápal sliznice . Tieto vlastnosti soľnej komory môžu pomôcť pri liečbe dýchacích ciest a dýchacích ochorení. Používanie komory  sa doporučuje aj pre zdravých ľudí . Pravidelné používanie soľnej komory, príjemný odpočinok a relax stimuluje respiračné activity.

Účinky: podpora pri liečbe dýchacích ciest, alergií, posilňovanie imunitného systému, zvyšovanie kvality spánku, zvyšovanie odolnosti proti záťaži a stresu, detoxikácia.

Jacuzzi

Liečba vodou sa dnes stále používa na rôzne choroby, ale najmä na regeneráciu tela a duše. Masážny kúpeľ v horúcej vode prináša úľavu z bolestí a zlepšuje flexibilitu a koordináciu končatín. Veľký význam sa prikladá zotavovaniu poraneného alebo presileného svalstva vo vode formou vodnej masáže, alebo jednoducho ponorením sa do primerane horúcej vody.

Horúca voda doplnená masážou tela podporuje krvný obeh a činnosť lymfatických žľiaz. Prúdiaca voda nadľahčuje telo, klesá napätie vo väčšine svalových skupín. Telo sa postupne dostane do stavu úplnej relaxácie.

Účinky: relaxácia, regulácia krvného obehu a lymfatických žľiaz, regenerácia svalových tkanív, celková fyzická a psychická úľava

Ochladzovací bazén

Ochladenie tela po horúcom saunovaní je nevyhnutnou súčasťou otužovania organizmu. Pri ponorení do bazéna sa sťahujú cievy, zvyšuje sa krvný tlak, čo pôsobí doslova ako cievna gymnastika. Po ukončení ochladzovania sa dostaví príjemný pocit uvoľnenia a relaxácie.

Účinky: regenerácia, relaxácia, posilnenie imunitného systému, celková fyzická a psychická úľava

Relaxačná miestnosť

Súčasťou Saunového sveta je aj relaxačná miestnosť. Príjemná teplota a relaxačná hudba vám pomôžu nadobudnúť úplnú relaxáciu.

Saunové rituály

Saunový rituál je ojedinelým spestrením a intenzívnym zážitkom Vášho saunovania. Neplní len zábavnú funkciu, ale zvyšuje aj blahodarné účinky samotného saunovania. Saunový rituál prebieha vo fínskej saune, zvyčajne v troch cykloch. Saunový majster polieva kamene a víri horúci vzduch tak, aby dostatočne zvýšil potrebnú vlhkosť a navodil pocit väčšieho tepla. Neskôr sa individuálne venuje každému návštevníkovi a vytvára pomocou uteráka tzv. tepelný náraz, ktorý telo ešte viac prehrieva. Počas rituálu sa často používajú rôzne esencie, peelingové soli a samozrejmosťou je príjemná hudba. Celkový čas rituálu sa pohybuje okolo 10-15 minút.

Program saunových rituálov

Na saunový rituál sa prosím vopred nahláste osobne na recepcii saunového sveta alebo telefonicky na +421 907 891 902.